Piknik Literacki w Muzeum
Data dodania: 1 czerwca 2011

Ta impreza dla dzieci miała w Muzeum Literatury swój debiut w zeszłym roku. 29.05.2011 odbyła się jej druga edycja. I znowu sukces: tabuny dzieci z rodzicami, atrakcyjny program, padający na nos – ale usatysfakcjonowani mam nadzieję – pracownicy naszej instytucji. Tym razem zabawy, gry, tańce, warsztaty itp. odbywały się pod hasłem hiszpańskiej fiesty (współorganizatorem był Instytut Cervantesa).

Muzeum Literatury po raz kolejny pokazało się jako miejsce przyjazne dzieciom i ich rodzicom. Patrzyłem na twarze dzieciaków wychodzących – zadowolone (by nie rzec: uszczęśliwione). A jak wiadomo – radość dziecka: bezcenna rzecz.

Wszystko to nie byłoby możliwe bez dotacji z miejskiego Ratusza (którą otrzymało Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza), za co niniejszym dziękuję serdecznie.

Ale żadna impreza nie mogłaby się przecież odbyć bez pracy konkretnych osób, bez ich zaangażowania.

Nie wyobrażam sobie zatem Pikniku Literackiego bez wkładu pracy kustosz Marii Śledzianowskiej i kustosz Elżbiety Szymańskiej, kustosz Ewy Wygnańskiej bez poświęcenia kustosz Grażyny Ryfki a także innych, licznych, pracowników Muzeum.

Ale specjalne podziękowania należą się Małgorzacie Kacprzak–Kicior z internetowego sklepu maciejkowo.pl. To jej inwencja, upór, zaangażowanie, pomysłowość doprowadziły do naszego wspólnego sukcesu. Maciejkowo.pl jest, obok Muzeum, głównym współorganizatorem imprezy, a także dostarczycielem licznych edukacyjnych zabawek i gier, z których korzystały przejęte dzieci podczas, drugiego już, pikniku.

W przyszłości planujemy dalsze edycje Pikniku Literackiego, zamierzamy nawiązać współpracę z innymi Instytutami Kultury: włoskim, francuskim, niemieckim. Z maciejkowo.pl na pewno uda nam się zorganizować kolejne wspaniałe przedsięwzięcia.